Berlin Tegel mapa lotniska – praktyczne porady

Samolot w powietrzu

Berlin Tegel

Siedzę właśnie na lotnisku przede mną kilka ładnych godzin do odlotu i przyszedł mi do głowy pomysł by opisać odrobinę to lotnisko i być może przybliżyć je komuś kto nie był, a będzie.
Po pierwsze chciałam powiedzieć, że jestem na tym lotnisku po raz pierwszy i jechałam tu z myślą, że to potężne lotnisko i z pewnością nie będzie jak na warszawskim Modlinie. I rzeczywiście, Modlin to to nie jest a wielkość lotniska robi wrażenie. Na szczęście mimo wielkości miejsce jest bardzo dobrze oznakowane a poruszanie się po nim nie stanowi większego problemu.

Berlin Tegel nocą

Jak dojechać?

Ale może od początku. Jak się dostać na lotnisko Berlin Tegel?
Najszybszym ale i nie najtańszym sposobem jest dojechanie na lotnisko samochodem. Samochód można pozostawić na lotniskowym parkingu, ale można również skorzystać z parkingów, które znajdują się trochę dalej od lotniska i oferują transfer na lotnisko jak i odbiór po powrocie – ta opcja jest z pewnością korzystniejsza cenowo niż parking lotniskowy. Parking lotniskowy kosztuje na tydzień od 139 euro do 199 euro – aktualny cennik. Kolejnym środkiem transportu, który umożliwia dojazd na Berlin Tegel są pociągi oraz autobusy. Autobusy bezpośrednio kursują ze Szczecina a aktualny rozkład można sprawdzić a stronie PKS Szczecin – cena biletu na dzień, kiedy to piszę to 49 zł. Poza połączeniem ze Szczecina możemy na lotnisko dostać się z całej Polski, jednak w większości przypadków już w Berlinie trzeba się przesiąść. Ale nie jest to skomplikowane bo połączeń miejskich na lotnisko jest wiele. Korzystając z połączenia firmy Flixbus, dojedziecie z Poznania do Berlin Alexanderplatz, i to właśnie na Alexanderplatz można znaleźć wiele połączeń z lotniskiem Tegel. Jeśli jesteście już w Berlinie zawsze możecie skorzystać również z opcji jaką jest taksówka, szczególnie kiedy jedzie nią więcej osób, wychodzi to bardzo korzystnie. Ostatnim połączeniem, o którym chce napisać są samoloty. Połączenie Kraków-Berlin znaleźć można już od 9,90 euro na samo lotnisko Tegel. Oczywiście z Krakowa latają również samoloty na lotnisko Schönefeld w Berlinie, a z tego lotniska drogą lądową z łatwością można dostać się na Tegel.

Galeria zdjęć Berlin Tegel

Plan lotniska

Berlin Tegel to lotnisko z pięcioma terminalami, rozpoczyna Terminal A dalej B, C, D a kończy Terminal E. Całość jest znakomicie oznakowana i nie sposób się zgubić czy nie odnaleźć właściwego terminala.

Loty takich przewoźników jak Ryanair i Easyjet zazwyczaj odprawiane są z Terminala C.

Nocleg

Jeśli będziecie zmuszeni do spędzenia nocy na lotnisku Tegel to dobra informacja jest taka, że lotnisko nie jest zamykane na noc i spokojnie można znaleźć krzesło i przetrwać do rana.

Jeśli jednak będziecie wiedzieli z wyprzedzeniem, że czeka Was noc w Belinie warto skorzystać z oferty noclegowej jaką można znaleźć na portalu booking.com.

Korzystając z linku obok otrzymacie po powrocie 50 zł na Waszą kartę kredytową.

Atrakcje

Zatem kiedy już jesteśmy na lotnisku warto zarezerwować sobie chociaż 20 minut na taras widokowy. Koszt tarasu widokowego na lotnisku to 3 euro, naturalnie aby wejść trzeba odbyć kontrolę bagażową. Taras czynny jest w godzinach 9-20, a ostatni goście wchodzą o 19.45. Moim zdaniem warto to zobaczyć.
Wszystkie zdjęcia z prawej strony zostały wykonane na tarasie na lotnisku Berlin Tegel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *