Karlowe Wary – gdzie pojechać na weekend

Fotografia podróżnicza

Karlowe Wary - idealne miejsce na weekendowy wypad

Karlowe Wary –  jeśli masz dwa dni wolnego i szukasz pomysłu jak je spędzić, to z czystym sumieniem mogę polecić to niewielkie miasteczko w północnych Czechach.

Po pierwsze jak widzisz zakaz wjazdu to spokojnie możesz jechać 😀 Do miejsca, w którym zarezerwowany miałam nocleg musiałam wjechać pod dwa zakazy. Ale zanim wjechałam odbijałam się 4 razy od centrum miasta, aż wyrzuciło mnie w boczną uliczkę zasypaną śniegiem, jednokierunkową ulicę na końcu której stała policja. Płynnym niemieckim pan policjant powiedział, że muszę zawrócić a następnie skręcić w prawo, dodając.. tam stoi zakaz wjazdu ale może pani jechać, i następnie proszę skręcić w lewo i tam też jest zakaz i tam też może pani jechać. Jednym słowem, Czechy! 😀

Nocleg zarezerwowałam przez airbnb – wystarczy kliknąć w link a otrzymasz do 250 zł na pierwszą rezerwację lub 75 zł jeśli masz już konto na portalu.

 

Fotografia podróżnicza, gdzie pojechać na krótki wypad

Kolejna sprawa to możliwości pieszych wędrówek. Karlowe Wary są otoczone 10 szczytami górskimi i może to nie są Alpy ale połazić jest gdzie. Poza szczytami jest również piękne, zabytkowe centrum miasta.

Nie mogę zapomnieć o najważniejszej właściwości Karlowych, jest największym czeskim uzdrowiskiem. Znajduje się tu 79 gorących źródeł, z których bije woda mineralna o właściwościach leczniczych powstająca w granitowych skałach macierzystych na głębokości ok. 2 km pod ziemią. Temperatura karlowarskich wód waha się między 41 a 73˚C. 13 źródeł, bijących w centrum miasta, jest ujęte w specjalnie wybudowanych kolumnadach, czyli odpowiednikach polskich pijalni wód.

Z własnego doświadczenia powiem, że woda była pyszna:] szczególnie ta gorąca o zapachu zbuka okraszonego octem. Niezapominanie doznanie!

Z pyszności polecam również restauracje U Švejka. Eksplozja smaków.
A teraz zapraszam zdjęcia.

Gołąb w Karlowych Warach

Karlowe Wary - kiedy najlepiej jechać

Jak pewnie zdążyliście zauważyć ja byłam w Karlowych zimą. I z pewnością co mogę potwierdzić to nie było miliona turystów co sprzyja odpoczywaniu i czerpaniu z natury. Potwierdzić mogę również to że było zimno, ale są sposoby by dobrze się dogrzać podczas pieszych górskich wędrówek 🙂 Potwierdzić mogę również to, ze to kraina przemiłych ludzi gdzie przybysz czuje się zupełnie swobodnie.

Na pytanie kiedy najlepiej pojechać do Karlowych nie odpowiem jednoznacznie bo dla każdego ważne jest co innego w podróżowaniu. Dla mnie spokój jest ważny a dla kogoś innego ten sam spokój jest równoznaczny z nudą.

Ale są rzeczy które bez względu czy zimą czy latem robią równie dobre wrażenie, i mam tu na myśli Termy w Karlowych Warach. Zdecydowanie warto odwiedzić.

Dolina Karlowe Wary

Kontakt