Jak się dostać na audiencję papieską?

Polski Fotograf Rzym

Rzym krótka relacja

Audiencja w Watykanie jak się dostać?  Pogoda dopisała i szczęście też, bo nie codziennie trafia się na papieża w Watykanie. I nie codziennie udaje się załapać na ostatni wjazd na Kopułę Bazyliki Świętego Piotra. I nie codziennie można wejść do Koloseum bez kolejki. I nie zawsze nogi pozwolą przejść 52 km po Rzymie w 3 dni (ostatni dzień to już tylko było metro). I nie codziennie można sobie pozwolić na trzy włoskie obiady jednego dnia, poza tym oczywiście było jeszcze śniadanie tego dnia, pyszna pancetta z widokiem na Watykan.  I nie codziennie wychodząc z Muzeów Watykańskich skręca się w lewo zamiast w prawo i tym samym ma się piękną prawie godzinną wycieczkę w koło Watykanu gdzie główną atrakcją jest potężny mur. To tak w ogromnym skrócie bo to przecież krótka relacja 😉

Jak dostać się na audiencję papieską?

1. Sprawdź czy Papież akurat gdzieś nie wyjeżdża w terminie kiedy chcesz go odwiedzić – Kalendarz celebracji papieskich

2. Kolejny krok to wejściówka na audiencje (wejście na audiencję papieską jest zawsze bezpłatne!). Należy wysłać fax na nr. +390669885863 z prośbą o wydanie tychże wejściówek – na tej stronie można pobrać wzór takiego podania.  Oczywiście, taka wejściówka nie jest konieczna gdyż na audiencję wpuszczani są wszyscy chętni, ale posiadając wejściówkę zapewne usiądzie się w lepszym sektorze. Jeśli fax został wysłany to w następnej kolejności powinniśmy dostać list z numerem rezerwacji wejściówek. I ten list jest niezbędny przy odbiorze.

3. Transport. Polecam samolot, przede wszystkim szybciej, taniej i bezpieczniej. Z odpowiednim wyprzedzeniem loty można znaleźć od kilkunastu złotych w jedną stronę.

4. Hotel. Najdroższa atrakcja wyjazdu.

5. To jak już mamy list z Watykanu z nr rezerwacji, zamówiony hotel i transport należy następnie odebrać wejściówki. Najlepiej odebrać je dzień przed audiencją, ale można również w dniu audiencji od 7.00 godziny. Z listem należy skierować się do Spiżowej Bramy i tam dalej nas pokierują.

6. Z wejściówkami w dniu audiencji kierujemy się na Plac św. Piotra. Im wcześniej tym bliżej można usiąść. Zazwyczaj audiencja rozpoczyna się o 10.00, ale warto być wcześniej, bo papież lubi wyjechać na plac do ludzi kilkanaście minut wcześniej.

Więcej informacji można znaleźć na portalu rzym.it – strona po polsku.
Lub zawsze też można napisać do mnie kontakt.

A tego możesz się spodziewać będąc przed Watykanem w dniu audiencji o godzinie 6.30 🙂 Zdjęcia papieża

Serdecznie polecam!

12 thoughts on “Jak się dostać na audiencję papieską?

  1. Dokładnie nie jest to nigdzie określone ile wcześniej należy wysłać fax z prośbą o wejściówki. Ale ja osobiście wysłałam fax 6 tygodni przed Audiencją w Watykanie.

 1. Czy wiadomość zwrotna z numerami potwierdzenia wejściówek – otrzymała Pani, jako list tradycyjny czy fax, email ?

 2. witam,
  Czy potwierdzenie rezerwacji „przychodzi” drogą elektroniczną, pocztą standardową czy faxem ?

  1. Witam,
   Panie Łukaszu mi przyszło potwierdzenie listem. W potwierdzeniu rezerwacji są również dokładne dane gdzie odebrać wejściówki. Jeśli ma Pan jeszcze pytania proszę pisać 🙂 Pozdrawiam!

 3. Witam serdecznie, byłam kilkakrotnie na audiencji, zawsze wchodziłam „z marszu”, bez specjalnych wejściówek. I jakoś udawało mi się tak stanąć, że Papież przejeżdża tuż obok. A wejściówki na pamiątkę dostałam od starszej Włiszki. Miała ich kilka i dzieliła wokół…
  Natomiast ostatnio, w czerwcu byłam z córką i Anioł Pański nie był z okna, tylko po mszy, na placu. I też Papież jechał obok nas! W styczniu przyszłego roku wybieram się z rodzicami, na ich urodziny i zastanawiam się, czy audiencja będzie na zewnątrz. Pozdrawiam serdecznie!

  1. Ja byłam również kilkukrotnie na audiencji i z doświadczenia powiem, że miała Pani dużo szczęścia, że wchodząc bez wejściówek udało się Pani stanąć przy trasie przejazdu 🙂 Życzę miłego styczniowego pobytu we Włoszech 🙂

  1. Dzień dobry,
   przed wyjściem na audiencję należy przejść przez bramki kontrolne, podobne do tych które są na lotnisku – i jak sądzę, wózek dziecięcy nie będzie stanowił problemu:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *