Perła Saksonii

Ratusz w Lipsku

Fotografia podróżnicza

Perła Saksonii może być tylko jedna – Lipsk.

Oczywiście niepodważalnym diamentem Saksonii jak i całych Niemiec jest Drezno, ale ciągle nieokrytym i zapomnianym jest Lipsk. Ta prawie milionowa aglomeracja to spokojne, ciche, z zapierającym dech centrum miasto.

Musze wspomnieć już na początku, że w czasie II Wojny Światowej Lipsk w przeciwieństwie do Drezna, nie został zniszczony, stąd architektura miasta jest tak dobrze zachowana i spektakularna.

W sercu miasta stoi największy końcowy dworzec kolejowy w Europie, który z pewnością należy wpisać na listę „do odwiedzenia” w Lipsku. Poza wielkością, wykończeniem, architekturą, dworzec ma do zaoferowania szereg restauracji, sklepów i kawiarni. To prawdziwe serce miasta.

Na wspomnianą listę należy również wpisać wizytę na dachu wieżowca Panorama Tower. To właśnie tutaj można podziwiać piękną panoramę miasta od wschodu po zachód od północy do jezior położonych na południu miasta.
Dodatkowo punktem koniecznym do zwiedzenia jest Pomnik Narodów, Stary i Nowy Ratusz oraz zapierający dech w piersiach budynek sądu.

Ze swojej strony dodam jeszcze, że warto wypożyczyć rower bo Lipsk dysponuje setkami kilometrów dróg rowerowych i dodatkowo warto wybrać się na spływ kajakowy, bo w mieście funkcjonuje bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura kajakowa.

Serdecznie polecam!

Polub fanpage na Facebooku.

Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *