30 pytań do sali weselnej, które warto zadać przed rezerwacją

Fotografia ślubna porfolio

Jeśli szukacie wymarzonej sali weselnej, wyjątkowego miejsca, w którym będziecie świętować ten wyjątkowy dzień to pamiętajcie, że powinna ta sala spełniać wszystkie Wasze oczekiwania. Z pewnością pomocne mogą okazać się Wam 30 pytań do sali weselnej, które warto zadać przed rezerwacją Sala na wesele to nie tylko urokliwe miejsce czy zachwycający budynek, ale przede wszystkim to atmosfera, która tam panuje, ale także kuchnia – bo to ona odpowiada za zachwyt kulinarny Waszych gości weselnych. Wybór sali nie powinien być przypadkowy. Jeśli zastanawiacie się na co zwrócić uwagę wybierając lokal weselny? O co pytać na sali weselnej przed podpisaniem umowy? Oto gotowa lista pytań, która z pewnością pomoże Wam lepiej przygotować się  przed rezerwacją i wynajmem sali weselnej na negocjacje.

30 pytań do sali weselnej - lista

 1. Czy interesujący nas termin wesela jest wolny?
 2. Czy w tym samym terminie planowane są w Waszym obiekcie również inne imprezy? Często sale weselne mają kilka pomieszczeń weselnych i w tym samym czasie mogą odbywać się dwie lub trzy imprezy.
 3. Czy lokal dysponuje miejscami noclegowymi? Jak tak to jaka jest cena dla gości i czy Młoda Para ponosi dodatkowy koszt za swój pokój?
 4. Czy i ile wynosi wynajęcie sali weselnej? Czy ceny zapisane w umowie mogą ulec zmianie, np. jeśli umowa zawierana jest 2 lata przed weselem, a w międzyczasie właściciel lokalu podniesie ceny?
 5. Czy zaliczka/ zadatek jest zwrotna?
 6. Kiedy trzeba zapłacić całą kwotę?
 7. Czy sala opłaca ZAIKS?
 8. Co dokładnie zawiera cena wynajmu sali weselnej?
 9. Jaki jest cena za tzw. „talerzyk” / menu dla 1 osoby dorosłej?
 10. Czy cena za „talerzyk” zawiera także ciasta, owoce i napoje?
 11. W jakiej cenie są alkohole?
 12. Czy lokal pobiera korkowe i ile ono wynosi dla poszczególnych alkoholi?
 13. Jaki jest koszt dodatkowych atrakcji np. stół wiejski, fontanna czekoladowa, candy bar, drink bar?
 14. Czy parking dla gości jest dodatkowo płatny i ile kosztuje?
 15. Jakie są jeszcze możliwe dodatkowe koszty wesela?
 16. Jaka jest kwota zaliczki/zadatku przed weselem?
 17. W jakim czasie po weselu należy uregulować wszystkie płatności?
 18. Czy istnieje możliwość rozłożenia płatności na raty?
 19. Czas wydawania posiłków na ilość gości?  Często z tego powodu cały plan zostaje przesunięty i przez to powstają niepotrzebne napięcia.
 20. Ilu gości obsługuje jeden kelner? Zbyt mała ilość kelnerów w konsekwencji powoduje długie przerwy „na jedzenie”.
 21. Tort weselny – czy sala weselna organizuje tort? Ile kosztuje tort weselny na X osób?
 22. Do kiedy trzeba podać ostateczną liczbę gości?
 23. Jak wyglądają toalety i jak będą wyposażone w czasie wesela? Czy oferujecie tzw. weselne koszyki awaryjne w łazienkach?
 24. Czy ponosimy koszty ewentualnych zniszczeń?
 25. Czy w lokalu znajduje się dodatkowe pomieszczenie organizacyjno-logistyczne, w którym swój sprzęt mogą przechować zewnętrzni usługodawcy lub sama para młoda?
 26. Kiedy należy dostarczyć własny alkohol?
 27. Kiedy należy dostarczyć tort weselny i inne własne pozycje z menu?
 28. Czy możemy zobaczyć dotychczasowe realizacje weselne?
 29. Czy będzie trzeba zapłacić za gości, którzy nie pojawią się na weselu?
 30. Czy w przypadku rezygnacji z wesela po podpisaniu umowy zleceniodawca ma obowiązek pokryć część z wyliczonych kosztów wesela?
Fotograf Wrocław

Pytania dodatkowe do sali weselnej

Warto również dopytać czy, lokal posiada ubezpieczenie OC i czy w lokalu może jest zainstalowany monitoring a jeśli tak to na jakich warunkach działa – od której do której godziny działa, gdzie są przetrzymywane zgromadzone nagrania? (kwestia RODO). Warto również dopytać o kosz wyżywienia obsługi technicznej: muzyków, fotografa, filmowca?

A jeśli na Waszym weselu będą dzieci warto zadać również kilka pytań dot. właśnie dzieci, a mianowicie: jaka jest cena za talerzyk dla dziecka, czy sala posiada atrakcje dla dzieci, jakie są to atrakcje, czy w toalecie znajdują się przewijaki?

Mam nadzieje, że moja krótka i rzeczowa lista 30 pytań do sali weselnej, które warto zadać przed rezerwacją sali weselnej spełniła Wasze oczekiwania. Jeśli w Waszej głowie rodzą się kolejne pytania to wspaniale, nie zawahajcie się ich użyć. Najważniejsze to dopytać o wszystko – nie ma złych pytań!

A ze swojej strony zapraszam do zapoznania się z innymi poradami ślubnym na moim blogu. Jak również do przyjrzenia się mojej ofercie fotografii ślubnej.

Formularz kontaktowy