Sesja ślubna – jak się przygotować?

Sesja w górach

Poradnik dla Pary Młodej

Sesja ślubna to wisienka na torcie ślubnego reportażu, to piękne podsumowanie tego wyjątkowego momentu w życiu jakim jest ślub. Dlatego też warto przygotować się do sesji ślubnej, tak by podczas jej trwania całkowicie oddać się przyjemności bycia ze sobą.

Z pewnością pytania jakie cisną się na Wasze usta to kiedy zrobić sesję plenerową i gdzie? Ale może warto pochylić się najpierw na pytaniem kto będzie wykonywał te fotografie?  

Sesja ślubna w górach

Jak wybrać fotografa ślubnego?

Wybór fotografa ślubnego to szczególnie istotne zadanie, bo dobrze wybrany fotograf ślubny i profesjonalne zdjęcia ślubne to Wasza niepowtarzalna pamiątka. Warto przy wyborze fotografa ślubnego zwrócić uwagę na styl jaki wyróżnia fotografa, ale także na Wasz kontakt – bo to niebywale istotne. Ważne aby fotograf ślubny potrafił Was wysłuchać, jakich zdjęć oczekujecie, ale także zaproponował coś od siebie. Szczególnie istotne są pomysły zarówno Waszej strony jak i fotografa w chwili planowania sesji poślubnej.     

Przedstawiacie swoje pomysły na sesje ślubną

Każdy pomysł jest istotny i wart omówienia. Wyjątkowo ciekawe pomysły na sesje ślubną to te które angażują hobby Pary Młodej lub wspólne zajawki. I mam tu na myśli jako wspólną zajawkę np. pies (pies często jest rewelacyjnym gościem na sesji ślubnej). Natomiast jeśli chodzi o hobby, to prawdę mówiąc nie ma ograniczeń, najważniejsze by udało nam się wpleść wasze wspólne pasje do sesji poślubnej.  Są też sytuacje kiedy Para Młoda chce klasycznej sesji ślubnej w plenerze – zdecydowanie każdy doświadczony fotograf dysponuje całą paletą miejsc na sesje ślubną.  

sesja plenerowa po ślubna

Dodatki na sesję plenerową

Warto zastanowić się również nad dodatkami na sesję ślubną. Dobrym pomysłem jest bukiet kwiatów – ale nie zawsze i nie wszędzie, wszystko zależy od motywu sesji poślubnej oraz naturalnie ludzi, czyli Was. Zdarza się również, że dobrym dodatkiem do sesji ślubnej jest strzelba myśliwska i psy myśliwskie – szczególnie wtedy kiedy Para Młoda to myśliwi. Ale są też maleńkie akcenty, które mogą się przydać na sesji plenerowej takie jak buty biegowe – kiedy jesteście biegaczami, czy też piękne kolorowe balony – gdy sesja odbywa się na piaskach, lub rowery – kiedy kochacie wspólne wypady rowerowe. To tylko kilka przykładów i z doświadczenia powiem, że dodatki do sesji ślubnej ustalam za każdym razem z indywidualnie z Młodą Parą, bo każda Para ma swoje własne oczekiwania i to jest najpiękniejsze.  

Fotografia ślubna

Przygotowanie do sesji plenerowej

I tutaj należy sobie odpowiedzieć na najważniejsze pytanie: plener ślubny w dniu ślubu czy innego dnia?

Sesja ślubna w dniu ślubu to przede wszystkim opcja dla Par które organizują ślub w miesiącach letnich, kiedy słońce zachodzi późno i jest czas podczas wesela na kilka ujęć. Dokładnie kilka, może czasami kilkanaście ujęć, fotografii, to tyle ile Młoda Para otrzyma fotografii z sesji ślubnej w dniu ślubu. Zazwyczaj sesje plenerowe w dniu ślubu są mocno ograniczone czasowo stąd niewielka ilość oddanych fotografii. Sesje ślubne w dniu ślubu odbywają się zazwyczaj w bliskiej okolicy sali weselnej, czasami to ogród przy sali, czasami urokliwe jeziorko a jeszcze innym razem las. Każda z tych lokalizacji daje wiele przepięknych ujęć plenerowych ale trzeba pamiętać, że sesji u szczytu Tatr nie da się wykonać w dniu ślubu 😉
Warto też pamiętać o ograniczeniach czasowych czy pogodowych, sesja w dniu ślubu to idealna opcja dla Par zamiejscowych lub zza granicy. którzy chwilę po ślubie wyjeżdżają. Sesja ślubna w dniu ślubu ma też wiele innych zalet, nie ma konieczności zamawiania drugi raz bukietu do sesji ślubnej, nie musicie też kolejny raz umawiać terminów do kosmetyczki czy fryzjera. 

Sesja ślubna innego dnia jest opcją która daje znacznie więcej możliwości chociażby czasowych. Kiedy sesja ślubna organizowana jest w innym dniu ja jako fotograf dysponuje da Was znacznie większą ilością czasu, to znaczy jest czas by dojechać do wybranego miejsca sesji ślubnej, dojść do miejsc zdjęciowych. Dla Was to również wspaniała możliwość by tego dnia przygotować się spokojnie do sesji i tego dnia bez emocji towarzyszących w dniu ślubu pozować do niezapomnianych zdjęć ślubnych.  

Fotograf Wrocław

Na przygotowania osobiste do sesji ślubnej należy spojrzeć podobnie jak do przygotowań ślubnych – bo przecież jest to sesja ślubna. Dlatego też warto pamiętać, że choć make-up w przypadku sesji ślubnej bywa nierzadko pomijany przez panny młode to warto o nim pamiętać i skorzystać przed sesją z usługi profesjonalistki – podobnie zresztą jak często robią panny młode w dniu ślubu. Pamiętajmy, że dobrze wykonany makijaż ślubny zapewni świeży wygląd, szczególnie kilka dni po ślubie kiedy z pewnością dopadnie Was zmęczenie. Dlatego też warto pokusić się, jeśli planujecie sesję ślubną oddaloną o kilkaset kilometrów, o sprawdzenie lokalnych wizażystek. Tak by być w pełni gotowym czy to na sesję ślubną o wschodzie słońca czy zachodzie.

Sesja ślubna w Parku Narodowym – jeśli chcielibyście by Wasza sesja miała miejsce w parku narodowym czy też krajobrazowym, warto dowiedziecie się czy dany obiekt nie ma opłat za sesję zdjęciową lub też nie wymaga szczególnych pozwoleń.

Najważniejsze co musicie ze sobą zabrać na sesję ślubną to radość oraz poczucie bliskości i miłości do siebie.
Masz więcej pytań dotyczących sesji ślubnej lub też chcesz zapytać o więcej szczegółów na temat mojej oferty na sesję ślubną oraz reportaż – skorzystaj z formularza kontaktowego.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *