6 pomysłów na podziękowania dla rodziców

inspiracje prezent dla rodziców

Ślub - jak podziękować rodzicom

Podziękowania dla rodziców to ważny temat, element wesela ale czasami z różnych względów trudny. Z pewnością zastanawiacie się jak podziękować rodzicom, a kiedy zastanawiacie się nad tym za co chcecie podziękować to albo doświadczacie uczucia, że nie ma takiego prezentu który byłby w stanie wrazić wdzięczność za tyle lat trudu w wychowywaniu Was. Lub też zupełnie w drugą stronę doświadczacie uczucia, że wcale nie macie ochoty dziękować – bo przecież i tak też może być. I trzeba wziąć też pod uwagę jeden aspekt, że jest Was dwoje i każde z Was może mieć inne odczucia, potrzeby w temacie podziękowań dla rodziców.

Hochzeitsfotografie

Kiedy zrobić podziękowania dla rodziców

Najczęstszą sytuacją jaka doświadczam jako fotograf ślubny, są podziękowania dla rodziców podczas imprezy weselne. I zazwyczaj wygląda to tak, że DJ czy też zespół muzyczny (wcześniej otrzymuje instrukcje od Pary Młodej o dokładnych szczegółach podziękowań dla rodziców: godzina, czy będzie piosenka, jak tak to jaka, czy będzie prezent, i imiona rodziców by wezwać ich na środek sali). Godzina w której zazwyczaj są podczas wesela podziękowania to około 20-22. To optymalny czas, który nie koliduje z krojeniem torta czy oczepiami. W takich godzinach zazwyczaj jeszcze wszyscy goście są na sali, a to ważne podczas podziękowań dla rodziców podczas wesela. 

Drugą możliwością jest zrobienie podziękowań dla rodziców w domu. Takie podziękowania odbywają się zaraz po błogosławieństwie. Z pewnością takie podziękowania nie są tak nasycone emocjonalnie jak podziękowania na środku sali weselnej. Jest to też dobre rozwiązanie kiedy jedno z przyszłych małżonków nie ma rodziców. Warto pamiętać, że podziękowania w domu to kameralność i bliskość a to bardzo ważne dla np. rodziców dla których wystąpienie przed całą salą gości weselnych może być bardzo stresujące.  

Młoda Para dziękuje rodzicom

6 pomysłów na podziękowania dla rodziców

Oczywiście pomysły które przedstawię są związane z fotografią, w końcu jestem fotografem ślubnym 🙂

 1. Obraz na płótnie lub szkle ze zdjęciem z sesji narzeczeńskiej. To wspaniały pomysł bo zazwyczaj sesja narzeczeńska odbywa się ze sporym wyprzedzeniem przed ślubem i zdjęcie z takiej sesji może być prawdziwą niespodzianką a w dodatku piękna.

2. Album. Ale nie taki album do którego wkłada się zdjęcia z folijkę. Tylko taki album z czarnymi kartami przekładany białym pergaminem. Album taki może również mieć grawer na okładce co podkreśla wyjątkowość tego albumu. Taki album jako prezent może zawierać wasze wspólne zdjęcia, lub tez przedstawiać Waszą historię od dziecka aż do poznania się do dnia ślubu. Taki prezent wymaga z pewnością dużo pracy ale jest wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju. 

3. Drzewo genealogiczne waszych rodziny. I nie mam tu na myśli rozbudowany drzewa do 8 pokoleń wstecz – ważne żeby takie drzewo zawierało Was. Rewelacyjny efekt daje również zawarcie w drzewie zdjęć. 

Dodam tylko, że każdą z moich propozycji pomysłów na prezent ślubny dla rodziców  możecie wykonać we współpracy z fotografem. Podczas wykonywania albumu z wyklejanymi zdjęciami z pewnością przyda się doświadczenie fotograficzne. Nawet drzewo genealogiczne wykona fotograf ze smykałką do grafiki oczywiście w ścisłej współpracy z Parą Młodą.

4. Rewelacyjnym pomysłem jest też zorganizowanie rodzinnej sesji zdjęciowej. Nie często jest taka możliwość by wszyscy byli na zdjęciu a jednak taki prezent zobowiązuje i w efekcie pozostaje wspaniała pamiątka ze ślubu dziecka na wiele lat. Wystarczy wręczyć bon na sesje zdjęciową.

5. Portret rodzinny i tutaj oczywiście można skorzystać z usługi fotografa  ślubnego ale wspaniały pomysłem jest również portret wykonanych przez rysownika bądź malarza.

6. List. Przemowa. Piosenka. Tak, to nie są pomysły na podziękowania dla rodziców związane z fotografią ale warto o nich tutaj wspomnieć. Miałam kiedyś przyjemność uczestniczyć w ślubie w którym Pani Młoda skomponowała i zaśpiewała piosenkę dla mamy – to były wyjątkowe podziękowania. Doświadczyłam również przemowy napisanej przez Pana Młodego, którą czytał Pan z orkiestry i mimo tego, że nie czytał jej Pan Młody to siła tego była potężna bo ta mowa była z serca.

I to jest najważniejsze w podziękowaniach dla rodziców – to by były one z serca, prawdziwe. Zatem jeśli zdecydujecie się na taniec z rodzicami i do tego butelkę wina, to też wspaniale, czy piękny kosz smakołyków – bo najważniejsze żeby to był z Waszego serducha.

Jeśli macie pytania to zapraszam do kontaktu poprzez formularz kontaktowy poniżej. Zapraszam również do zapoznania się z moją ofertą fotografii ślubnej.

Formularz kontaktowy