Art

Brzemię

Więzy

Więź (2021)
Więź, która tworzy się między dzieckiem a rodzicem, jest fundamentem zdrowia psychicznego i istotnie wpływa na zdrowy rozwój społeczny. Przywiązanie jest głęboką i trwałą emocjonalną więzią, która łączy dwie osoby bez względu na czas czy miejsce (Bowlby, 1969).
I mimo, że widzicie na fotografii jakby dwie takie same połówki to gwarantuje, że one takie same nie są. Zupełnie jak ludzie.

Okruchy samotności (2012)
Samotność można widzieć jako czarną dziurę, ale to co po samotności zostaje nie jest czarne, to doświadczenie życiowe dające nową perspektywę patrzenia na swoje życie. Ta czarna dziura, to ból, który może odejść a zostaną po nim tylko okruchy samotności.

Okruchy samotności
Rodzina

Rodzina (2022)
Rodzina, rodzice, dzieci, bliskość, przywiązanie, wspólne doświadczenia, te zbliżające i oddalające. Rodzina to grupa społeczna na której opiera się całe społeczeństwo.

Schody (2018)
Wielopoziomowe okrągłe schody życia, z możliwością zmiany poziomów lub bez takiej możliwości. Ty ustalasz zasady. Czy one w ogóle są okrągłe?

Schody
Zaginiona

Zaginiona (2018)
W blasku świateł, pulsie miasta i tempie życia człowiek może zaginąć, zatracić się. Zupełnie jak postać na fotografii.

Wielkość człowieka (2022)
Zagubieni w pędzie życia, zatracamy się w wyobrażeniu na swój temat, a wystarczy odrobina natury by dostrzec jak wielki jest człowiek.

Kolorowy Watykan

Kolorowy Watykan (2018)
Dachy Watykanu, sprawiające wrażenie równych i uporządkowanych – symetrycznych, choć w rzeczywistości symetryczne nie są. A kolor to definitywnie jest to coś czego na pierwszy rzut oka nie widać, ale wystarczy zmrużyć oczy. 

Brzemię (2015)
Fotografia została wykonana następnego dnia po ataku terrorystycznym w Paryżu, który miał miejsce 13 listopada 2015 i w którym życie straciło 137 osób. Tego dnia, tego następnego dnia, w moim mieście było jakby ciszej, jakby bardziej smutno, zupełnie tak jakby świat na chwilę zawisł przytłaczając swym ciężarem. 

Kraty

Kraty (2022)
A może zwyczajne okna wieżowca zintensyfikowane wielokrotnie. Typowy miejski klimat „pełen możliwości i wolności”. Jesteś w jednym z nich i patrzysz na wiele innych na przeciwko, na wiele pudełeczek po zapałkach ustawionych jedne na drugich, nawet jeśli te pudełeczka mają po kilkaset metrów… czujesz ten ścisk, czujesz zapachy i słyszysz dźwięki. Setki mieszkań które nigdy nie milkną. 

Upadek (2022)
Wspinamy się wiele lat swojego życia po szczeblach kariery. A kiedy już staniemy na szczycie, mogłoby wydawać się, że jesteśmy w niebie, w chmurach, z radości unosimy się 10 centymetrów nad szklaną podłogą. I co dalej, co nam pozostało, co mamy, kim jesteśmy?!

Fotografia artystyczna

Schody mojego domu (2022)
Drewniane prostokątne stare drzwi, uchylne na lewo wpuszczają Cię na wąskie krzywe schody do wnętrza mojego domu. Prostokątne? Uchylne na lewo? Wąskie? Jakie są te schody? I to są moje czy Twoje schody do wnętrza domu? Czym jest dom?   

Formularz kontaktowy