Blog fotograficznyFotografia podróżnicza

Berlin 2017

Fotografia podróżnicza

czyli moje 2 w 1, dwie największe pasje. Berlin 2017 to była taka mała akcja, całkiem spontaniczne zwiedzanie jednego z największych miast Europy.
Berlin robi wrażenie.  Zbyt wiele nie widziałam, bo jak wspomniałam to była taka mała akcja przy okazji koncertu. Przeszłam około 25 km w dwa dni, szlajając się po ścisłym centrum miasta, wchodząc w każdy interesujący zakamarek. Wyjeżdżając pozostał niedosyt. Jeszcze tam wrócę, przyjrzeć się bliżej nie centrum a przedmieściom Berlina.

Berlin z tego co podają źródła jest drugim miastem Unii Europejskiej pod względem mieszkańców, prawie 3,5 miliona ludzi. Wydawałoby się, że zgubienie się w tak dużym i turystycznym mieście jest nie możliwe, a jednak! Tak to już bywa kiedy skręcasz z uliczki w uliczkę, wiedząc, że przecież za plecami masz tą główną ulicę co tam Brama Brandenburska stoi. No i wiesz skąd idziesz i gdzie chcesz dojść. I nagle, tak nagle, bo zazwyczaj takie rzeczy dzieją się nagle – pada Ci telefon, tym samym nie masz GPS. Ale oczywiście kupujesz mapę, a że na mapie się znasz, no i wiesz gdzie chcesz dojść, problemu być nie powinno. I nagle, tak znowu nagle, okazuje się, że ta mapa jest za mała na tak duże miasto(!), i ta ulica co powinna być duża i widoczna na mapie, to jej nie ma. To znaczy jest, ale bardzo mała, mała to złe słowo – maleńka.

Po 10 minutach odnalazłam się na mapie z myślą (i uczuciem walącego serca w uszach), no tak jak myślałam, cały czas prosto prosto prosto, później jakieś tory, dwupasmówka i w lewo, wyglądało na 400 metrów, a przeszłam z 6 kilometrów. Ale gdyby nie to wszystko nie wpadłabym na Mur Berliński, i to on właśnie zrobił na mnie największe wrażenie. Stoisz tam i widzisz oczami wyobraźni jak jeszcze nie tak dawno temu, właśnie w tym miejscu strzelano ludziom w plecy.
Największym zaskoczeniem były dla mnie króliki berlińskie w samym centrum miasta. Ale wtedy jeszcze nie wiedziałam jak blisko związane są swoją historią z Murem Berlińskim

Więcej moich zdjęć z podróży poniżej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *