Praga

Praga - jak dojechać?

Praga przepiękna europejska Stolica nieopodal granicy polsko-czeskiej warta swojej ceny. Jeśli zastanawiacie się czy to dobry pomysł na krótki wypad weekendowy, to tak warto! Pokrótce wyjaśnię Wam jak dojechać do tego urokliwego miasta. Dojazd z Polski do Pragi można zrealizować na kilka sposobów:

  1. Samochodem: Jest to oczywiście najwygodniejszy sposób, ale trzeba uwzględnić koszt paliwa i opłaty za przejazd przez Czechy, ale to nie wszystko warto wziąć pod uwagę korki (a tych należny się raczej spodziewać w okolicy Pragi) i realny czas dojazdu. 

  2. Autobusem: Jest to tańsza opcja, ale trzeba się liczyć z dłuższym czasem przejazdu- tylko czy na pewno ten czas będzie dłuższy?! Na stronie Flixbus znajdziecie połączenie z Wrocławia do Pragi za około 100 zł a czas przejazdu to około 4-5 godzin, zleży on oczywiście od godziny wyjazdy z Wrocławia a tym samym wliczony jest czas na korki.

  3. Pociągiem: Jest to wygodna opcja, ale niektóre połączenia wymagają przesiadek w innych miastach. No chyba, że jedziecie z Wrocławia to jest bezpośrednie połączenie z Pragą. I z pewnością jest to rozwiązanie, które pomija korki 🙂

  4. Samolotem: Jest to najszybsza opcja, ale trzeba uwzględnić koszt biletu (często najdroższa opcja) i czas potrzebny na dotarcie na lotnisko i odprawę, plus korki 🙂 Bo z lotniska trzeba się jeszcze dostać do hotelu.

Aby wybrać najlepszą opcję, trzeba uwzględnić swoje indywidualne potrzeby i preferencje. Na przykład, jeśli chcesz dotrzeć do Pragi jak najszybciej w najbardziej komfortowych warunkach to zdecydowanie opcja samolot jest dla Ciebie. Jeśli natomiast szukasz opcji budżetowych, najlepszą opcją będzie autobus lub pociąg.

Najważniejszy miejsce turystycznie w Pradze

Praga - gdzie zjeść?

I tutaj podpowiedź prosto z serca. Bo jeśli jedziecie do Pragi i zastanawiacie się gdzie zjeść to powinniście zapoznać się z recenzjami Macieja Blatkiewicza z kanału Maciej Je, a dokładnie mam na myśli jeden z jego odcinków to tu możecie zobaczyć gdzie bardzo dobrze zjeść w Pradze. Bo nikt nie poleci Wam lepiej dobrego jedzonka jak ktoś kto się na tym zna, bo ja to znam się na fotografii a nie na złożoności smaku 🙂

Widok na Pragę

Miejsce warte odwiedzenia

Oczywiście nie sporządzę Wam tu listy zabytków Pragi bo ją możecie znaleźć chociażby na Wikipedii, podam Wam jak na tacy jedno miejsce. To miejsce daje niezapomniane widoki na panoramę Pragi, to miejsce to klimat, który odnajdziecie idąc tam wieczorem (dziesiątki młodych ludzi). Natomiast o wschodzi słońca będziecie sami, tylko Wy i Praga – no chyba, że trafi się jakiś nawidzony fotograf, ale spojrzyjcie na  niego/nią łaskawym okiem, to pasja, to wyciąga człowieka nawet nad ranem z domu z nadzieją na piękne światło i cudowne ujecie. Mam na myśli to miejsce Letenský profil. Zdecydowanie warto wstać o świcie by tam być o pierwszy promieniach słońca. Lub o zachodzie słońca, lub cały dzień 😀         

Punkt widokowy w Pradze

Jeśli ciekawi Cię więcej miejsc wartych odwiedzenia zapraszam do innych relacji z podróży. Możesz znaleźć opis jak dojechać do La Maddalena i co warto tam zobaczyć, czy też Kassel – co warto zobaczyć.
Jest tez relacja z Rumunii, Ukrainy, Karlowych War, Lipska i wiele, wiele innych Zapraszam!

Kontakt