Kassel – co warto zobaczyć?

Park Wilhelmshöhe

Park Wilhelmshöhe

Opis moich wrażań z Kassel zacznę od tego, że ten wyjazd nie był moim pierwszym wyjazdem do tego miasta. Jednak pierwsze spotkanie było czysto zawodowe i nie miałam czasu na podziwianie uroków tego miasta. Tym razem, podczas tego wyjazdu było zupełnie inaczej – przygotowałam się, oczywiście swoje przygotowania zaczęłam od wpisania frazy w Google: Kassel co warto zobaczyć?

I z Kassel jest tak, że ono jako miasto nie zachwyca. Natomiast Park Wilhelmshöhe z Herkulesem na szczycie to definitywnie jest coś co warto zobaczyć. I już piszę dlaczego.

Najważniejsza jest natura – ogromne przestrzenie, mnóstwo zieleni, wody – strumyczków, wodospadów, jeziorek. Ja w Kassel byłam w maju i jak sądzę ludzi w parku w tym dniu był bardzo dużo, ale absolutnie nie można było tego odczuć z uwagi na ogromną powierzchnię parku. 
Poniżej kilka zdjęć z tego weekendowego wypadu.

Jak widać na ostatnim zdjęciu do parku można wejść z psem (należny pamiętać oczywiście o woreczkach na odchody i o smyczy). 

Jak dojechac do Kassel?

Dojechać do Kassel można oczywiście pociągiem (bilety można kupić online na stronie DB Bahn) , można również autobusami (jedna z możliwości jest FlixBus ) ale chyba najczęstszym środkiem transportu, którym ludzie docierają do parku jest samochód. I samochodem można dotrzeć zarówno pod park, gdzie znajdują się parkingi i dalej można wejść na pieszo, ale także można wjechać bezpośrednio na górę pod samego Herkulesa gdzie również znajdują się parkingi.  

Kończąc chciałabym dodać, że tego dnia zrobiłam prawie 10 kilometrowy spacer po tym parku i to był jeden z moich najpiękniejszych spacerów w tym roku. Park jest absolutnie przygotowany na olbrzymie zainteresowanie: posada zaplecze sanitarne, parkingi, mijałam też budkę w której można było kupić coś do picia czy frytki. Tak ogromne zainteresowanie tym miejscem wynika z faktu, że w 2013 roku Park Wilhelmshöhe i Herkules  zostały ogłoszone światowym dziedzictwem kulturowym UNESCO.

Jeśli zastanawiacie się jak zorganizować sobie weekend i bierzecie pod uwagę spędzenie go w środkowych Niemczech to definitywnie Parki i Herkules są tym co warto zobaczyć. 

6 komentarzy do „Kassel – co warto zobaczyć?

  1. Jest przepiękny byłam na samej górze pieszo. Zejście było straszne ale widok na Kassel pamiętam do dziś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *