Fotografia komunijna 2021

Fotograf na komunię

Fotografia komunijna w roku 2021 to na ten moment, a jest już marzec, jedna wielka niewiadoma. Z jednej strony otrzymuję mnóstwo zapytań o oferty i możliwe wolne terminy, z drugiej strony podczas kontaktu telefonicznego nikt nie może zagwarantować, że komunie się odbędą. Z mojego doświadczenia zeszłorocznego sądzę, że są trzy możliwe opcje.

Pierwsza opcja: komunie odbędą się w maju w pełnym wymiarze (np. 60 osobowa grupa komunijna).

Druga opcja: komunie zostaną podzielone na mniejsze grupy np. po 10 osób tym samym komunia 60 osobowej grupy w najlepszym scenariuszu to 3 niedziele (po 2 grypy w niedzielę np. msza o godzinie 10 i godzinie 14), w zawiązku z tym komunie mogą zostać rozłożone przez parafie nie tylko na maj, ale także na początek czerwca czy wrzesień.

Trzecia opcja: komunie się nie odbędą w tym roku i zostaną przełożone a przyszły rok.

Jako fotograf komunijny mogę zagwarantować ze swojej strony sporządzenie umowy, w której zostanie wskazana m.in. data komunii wraz z zapisem, że dopuszcza się przełożenia jednokrotnie terminu komunii spowodowane krajowymi obostrzeniami sanitarnymi. W umowie znajdzie się również zapis, że w przypadku niedyspozycji fotografa (bo przecież i ja mogę nie być w pełni zdrowotnie dyspozycyjna), w moje miejsce wykona fotografię komunijną dla Państwa fotograf prezentujący poziom fotograficzny równy mojemu lub lepszy.

Doświadczenie w fotografii komunijnej

Kolejnym zapytaniem jakie ostatnio otrzymuję to jakie jest moje doświadczenie w fotografii komunijnej grupowej. Trafne pytanie! Często trafiacie Państwo na moją stronę poprzez bloga ze zdjęciami komunijnymi – ale to tylko zajawka, większość zdjęć komunijnych nie jest opublikowana z braku czasu lub też braku zgody na wykorzystanie zdjęć.

Poniżej  znajdziecie Państwo listę miejscowości, w których w ostatnich latach wykonywałam reportaże komunijne.

1. Fotografia komunijna Lubin – Kościół pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
2. Reportaż komunijny Legnica – Kościół pw. Świętej Trójcy
3. Fotografia komunijna Chocianów –  Kościół pw. św. Józefa Oblubieńca NMP
4. Fotografia komunijna Lwówek Śląski – Kościół pw. św. Franciszka z Asyżu
5. Reportaż komunijna Łódź – Kościół pw. Miłosierdza Bożego w Justynowie
6. Fotografia komunijna Rudzica – Kościół pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej
7. Reportaż komunijny Łódź – Kościół pw. Ojca Pio w Kalonce
8. Fotografia komunijna Staszów – Kościół pw. św Piotra i Pawła w Stopnicy
9. Fotografia komunijna Kassel – Polska Misja Katolicka w Kassel
10. Fotografia komunijna Lipsk – Polska Misja Katolicka w Leipzig
11. Komunijna sesja plenerowa w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach

To tyle co pamiętam i z pewnością o czymś zapomniałam 😉

Ukończyłam również kurs liturgiczny dla fotografów i posiadam upoważnienie do fotografowania podczas mszy. 

Kończąc, jeśli zastanawiacie się Państwo czy fotografia komunijna 2021 w tym roku będzie w ogóle możliwa czy nie to nie jesteście sami:) I co najważniejsze nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie, a jedyne co można w tej sytuacji zrobić to zabezpieczyć się dobrą umową – i w tym zakresie możecie Państwo na mnie liczyć. 

W przypadku jakikolwiek pytań zapraszam do kontaktu poprzez formularz kontaktowy lub też telefonicznie, z przyjemnością odpowiem na wszystkie Państwa pytania – no nie wszystkie, bo nie wiem czy te komunie będą czy nie 🙂

Formularz kontaktowy