Zmiana terminu Komunii Świętej

Fotografia komunijna Wrocław

2020 rok niespodzianek 🙂

Zmiana terminu komunii świętej – maj już za rogiem, a co za tym idzie czas Komunii Świętych również. W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju  docierają do mnie pierwsze prośby o zmianę terminu wykonania fotografii komunijnej.

Dlatego też zwracam się do Państwa z prośbą o możliwie szybką informację dotycząca nowych terminów komunii. Po otrzymaniu informacji przygotuję dla Państwa do podpisania Aneks do umowy.

W przypadku jakichkolwiek pytań bardzo proszę o bezpośredni kontakt telefoniczny lub e-mailowy.

Zmiana terminu komunii świętej - umowa komunijna

Wszystkie komunie, które zarezerwowały termin termin na maj/czerwiec 2020 otrzymały ode mnie już umowy komunijne. Po przesunięciu terminu z uwagi na trudną sytuację organizacji imprez masowych, do każdej umowy zostanie sporządzony aneks do umowy.
Jeżeli nastąpi sytuacja, że je jedna duża komunia zostanie podzielona na dwie, trzy mniejsze – również nie stanowi to problemu. Wszystkie nowe informacje dotyczące organizacji komunii zostaną zawarte w aneksie do umowy.  

Komunia w maseczkach?

Uprzedzając pytania wielu z Was – czy jest sens i czy to możliwe i jak będzie prezentowała się komunia w maseczkach, spieszę odpowiedzieć. Najważniejsze jest zdrowie, to pierwsze co chciałabym powiedzieć. Organizacyjnie można podzielić grupę komunijną na mniejsze, porozsadzać dzieci, można też zredukować ilość ludzi w kościele do rodziców i chrzestnych. A z mojej strony jako fotografa mogę powiedzieć, że:
– zdjęcie z rodzicami przed kościołem wykonuje się na świeżym powietrzu zatem nie ma konieczności posiadania maski,
– zdjęcie z przyjęcia komunii siłą rzeczy musi być bez maski
– zdjęcie grupowe jeśli sytuacja tego będzie wymagała również można zrobić przed kościołem na powietrzu
– ewentualny dodatkowy portret również może zostać zaplanowany na moment przygotowań dzieci do błogosławieństwa rodziców – a to zazwyczaj również odbywa się na powietrzu przed kościołem.

Zatem filar najważniejszych zdjęć komunijnych można zrobić bez maski, ale oczywiście takie sytuacje jak czytania, czy niesienie darów czy podziękowania – to kwesta uzgodnień z księdzem,jak dokładnie będzie to wyglądać.

W przypadku jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.

Kontakt