Jak sprzedawać zdjęcia na Dreamstime

4. Leipzig Auto Classic

Dreamstime to jeden z największych banków zdjęć na świecie.

Absolutnie każdy może sprzedawać swoje zdjęcia, ale oczywiście są pewne wymogi którym trzeba sprostać. Aby zacząć sprzedaż zdjęć na Dreamstime trzeba przede wszystkim się zalogować, następnie należy zapoznać się z warunkami jakie muszę zostać spełnione by zdjęcie zostało przyjęte.
Jeśli zastanawiasz się jak sprzedać swoje zdjęcia w banku zdjęć to poniżej jest link do strony z najważniejszymi pytaniami oraz odpowiedziami dotyczącymi sprzedaży zdjęć na Dreamstime.

Jak sprzedać swoje zdjęcia? Pytania i odpowiedzi.

Przede wszystkim, pliki muszą być w formacie .JPG, profil koloru RGB, bez szumów i innych artefaktów, rozmiar co najmniej 3 MP (megapiksele), nie więcej niż 70MP.

Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że na początku jest trudno. Dla mnie przede wszystkim największą zaporę stanowiło opisywanie zdjęć w języku angielskim, ale i tego można się nauczyć:)

I to opisywanie, oczywiście poza jakością i tematyką zdjęcia jest najważniejsze. Słowa kluczowe. Im więcej tym lepiej. Limit w Dreamstime to 80 słów kluczowych, ale należny pamiętać, że jeżeli nie będą związane z tematyką, zdjęcie zostanie odrzucone.

Kategorie. Mamy trzy pola na wybór kategorii zdjęcia, należy trzy uzupełnić. Wybór jest z rozwijanej listy.

Kolejna rzecz to wybór zdjęcia do sprzedaży w banku zdjęć. Nie zawsze najlepsze – naszym zdaniem jako autora zdjęcia, sprzedaje się najlepiej. Warto próbować. Nie bądźcie zbyt surowi w ocenie dla swoich prac.

Nie spodziewajcie się zysków ładując 4 zdjęcia 😉 im więcej dobrych zdjęć tym większe prawdopodobieństwo na sprzedaż.

Zapłatę za zdjęcia otrzymacie dopiero wtedy kiedy stan konta (suma sprzedaży) przekroczy 100 dolarów.  Następnie trzeba określić czy chcesz otrzymać czek, który zrealizujesz w swoim banku, skorzystać z PayPal, Payoneer, czy też Moneybookers.

Oczywiście możliwości sprzedaży swoich prac w internecie jest wiele, warto również rzucić okiem na Shutterstock. 

I jeszcze jedno, moje zdjęcia możecie zobaczyć również na Dreamstime.

O tutaj!

Macie jakieś pytania piszcie do mnie bezpośrednio, chętnie odpowiem. Zapraszam również do odwiedzenia mojej strony z fotografią manipulowaną, którą również można kupić za pośrednictwem portalu Artmajeur.

Pozdrawiam!

 

Formularz kontaktowy