Pierwsza Komunia Święta Lubin

Fotografia komunijna Lubin

Fotografia komunijna Lubin - fotograf grupowy

Fotografia komunijna Lubin została wykonana w Kościele św. Maksymiliana Marii Kolbe  i chciałoby się napisać w piękny majowy poranek, ale niestety, lało jak z cebra. Na szczęście nie miało to wpływu na samopoczucie dzieci, które uroczyście świętowały ten dzień.

Deszcz w przypadku fotografii komunijnej szczególnie tej grupowej zazwyczaj wprowadza zaniepokojenie bo błogosławieństwo udzielane przez rodziców dzieciom zazwyczaj zaplanowane jest, że odbędzie się przed kościołem, a w przypadku deszczu plan należy spontanicznie zmienić. I nie zawsze kościół jako budynek ma takie możliwości. Na szczęście Kościół św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie posiada piękną nawę boczną i tam właśnie miało miejsce błogosławieństwo.

Pakiet komunijny na który zdecydowali się rodzice tych dzieci zawierał zdjęcie z rodzicami i z powodu deszczu również miejsce jak i czas wykonania tech fotografii został zmieniony. Oczywiście rodzice bardzo sprawnie przekazali między sobą informację, że zdjęcia odbędą się po mszy a nie jak pierwotnie było zakładanie przed mszą. 

Lubin Fotograf

W przypadku dużych komunii grupowych, które mam zaszczyt fotografować, podczas mszy obecnych jest 2 fotografów, szczególnie w sytuacji kiedy rodzicie decydują się na pakiet komunijny aż z 8 zdjęciami dla dziecka. Obecność w takiej sytuacji 2 fotografów komunijnych to dla Państwa zapewnienie o zachowaniu najwyższej jakości podczas wykonywania zdjęć komunijnych ale również zapewnienie o należytym wykonaniu warunków umowy.

Umowa z fotografem komunijnym

Każdorazowo sporządzam umowę na wykonanie fotografii komunijnej. Umowa zazwyczaj sporządzona jest pomiędzy  mną jako fotografem i pomiędzy komitetem organizacyjnym komunii. Taki dokument zawiera dokładny opis wydarzenia, czyli data i godzina komunii, ilość dzieci biorących udział, czas przekazania zestawów komunijnych przez fotografa, jak również forma płatności. W umowie jest również zapis dotyczący sytuacji nadzwyczajnych tj. COVID – dający możliwość przesunięcia terminu komunii oraz zapis o RODO.

W przypadku zainteresowania wykonaniem przeze mnie fotografii komunijnej na organizowanej przez Państwa komunii proszę o wiadomość zawierającą informację w jaki terminie i gdzie odbędzie się komunia i ile dzieci będzie brało udział. Ja ze swojej strony mogę zapewnić, że odpowiedź będzie zawierała ofertę z 3 opcjami do wybory dla rodziców.
Kończąc dodam tylko, że posiadam upoważnienie do wykonywania fotografii kościele wydaną przez Diecezję Legnicką.

Formularz kontaktowy