Komunia święta – reportaż

Legnica Reportaż komunijny cennik

Fotografia komunijna

Reportaż komunijny to zapis całego dnia, tych najważniejszych momentów, Pierwszej Komunii Świętej.

Tego dnia spotkaliśmy się na reportaż zdjęciowy już w domu podczas przygotowań i od progu domu czuć było wyjątkowość sytuacji, zbliżającej się komunii świętej najmłodszego członka rodziny. Cisza i skupienie. Po przygotowaniach wykorzystaliśmy przydomowy ogród na małą sesje plenerową a chwilę później byliśmy już w drodze do kościoła. I tutaj pokuszę się o mały opis. Kościół bez ścian, witraży, bez złoceń, bez dziesiątek figur i posągów, to był kościół z dwoma obrazkami na ołtarzu, kościół pełen ludzi. Kościół w którym nad wejściem wisiał kielich, wykonany zapewne przez dzieci, ten kielich był ze styropianu. I ten styropian wsiał a przez drzwi pod nim, których tak na prawdę nie było, wchodziło setki ludzi. To był kościół polowy, bo ten właściwy buduje się tuż obok. Klimat tej mszy, komunii, tego spotkania na długo zastanie w mojej pamięci.

Komunia święta - reportaż | Dlaczego warto skorzystać z takiej możliwości?

Odpowiedzi jest kilka. Przede wszystkim, fotografii z takiego reportażu jest znacznie więcej niż np. z pleneru komunijnego, czy z grupowych zdjęć szkolnych. Po drugie, zdjęcia z komunii jak widać zaczynają się już domu a kończą zazwyczaj sesją plenerową po uroczystym obiedzie, tym samym znajduje się na nich cała rodzina i pokuszę się, o takie stwierdzenie, że taki reportaż to wspaniała okazja do zdjęć rodzinnych, pokoleniowych. I oczywiście najważniejszą odpowiedzią na pytanie „dlaczego warto…?” jest słowo – zdjęcia. Otrzymane fotografie to pamiątka na całe życie, a taki dzień w tym życiu zdarza się tylko raz. Dodatkowo dobrym pomysłem jest wykonanie albumu, który z pewnością jest najlepszym sposobem na prezentację fotografii rodzinnych.

Komunia święta - reportaż

Komunia święta - reportaż z wyjątkowego dnia

Jako fotograf, tego wyjątkowego dnia, jestem tylko z Wami. Wszystkie szczegóły, plan dnia ustalany jest wcześniej tak abym mogła się odpowiednio przygotować – często z przygotowań komunijnych w domu do kościoła jest kilka kilometrów, więc warto wziąć to również pod uwagę planując czas na zdjęcia.

Ważna dla mnie również informacją jest czy jako fotograf będę mogła wejść do kościoła, bo mimo zezwolenia wydanego mi przez Kurię na fotografowanie w kościołach nie zawsze podczas reportażu mogę towarzyszyć dziecku w kościele – często ksiądz wyraża zgodę na uczestnictwo tylko jednego fotografa i jest nim fotograf dla całej grupy. W przypadku pytań związanych z przygotowaniem, zaplanowaniem dnia komunii chętnie odpowiem na wszystkie pytania i podzielę się swoim doświadczeniem.

Moje wieloletnie doświadczenie w fotografii komunijnej można zobaczyć zapoznając się z moim portfolio komunijnym. Warto również zapoznać się ze szczegółami oferty fotografii komunijnej, którą można znaleźć w zakładce cennik.

Fotograf na komunię

Serdecznie zapraszam na profil na Facebooku: Magdalena Mieńko Photography

Komunia święta - reportaż

Kontakt